Endast enstaka fredagar under 2025 vilade Barbros vandringsgrupp. Hela 47 fredagar vandrade man, i ur och skur, nästan alltid med fler än tio deltagare men hela elva gånger fanns det fler än 24 medlemmar med på vandringen.
Under två av vandringarna bestod gruppen av 30 deltagare. Den ena vandringen gick utefter en del av Upplandsleden vid Knivsta kyrka, den andra i Lurboskogen, Hågadalen, Norby soldattorp.
Totalt har fredagsgruppen vandrat cirka 39 mil tillsammans. Efter de flesta vandringarna har Barbro skrivit ett trevligt och nyttigt referat (för oss som inte var med) som är publicerat här på hemsidan.
Första fredagsvandringen nästa år blir den 9 januari. Om du inte har gått med på en fredagsvandring tidigare bör du kontakta Barbro Ulén innan vandringen. Läs mer på Vandringssidan:
Text Webbredaktionen/Ulla

