Efterlyses: Webbredaktör/webmaster

Vår nuvarande webbredaktör har aviserat sin avgång efter nästan tio års ideellt arbete med föreningens hemsida. Är du den som vill ta över?

Som webbredaktör/webmaster har du ansvaret för föreningens information på Internet; du redigerar och strukturerar informationen och du ska se till att tekniken fungerar och att informationen är aktuell. Du bör vara bra på datorer samt ha god känsla för svenska språket och för det estetiska, dvs stil och design, färg och form.

Anmäl ditt intresse till styrelsens kassör, Bror-Erik Lundin.

Nuvarande webbredaktören, Ulla Englund, svarar gärna på ytterligare frågor om vad uppdraget innebär.

Välkommen med din intresseanmälan!

Kontaktpersoner

Bror-Erik Lundin, telefon 0705-32 66 67

Ulla Englund, telefon 0730-38 91 77